התוכנית העסקית

כל עסק צריך לתכנן !
למרבה הצער, יש מיתוס המקשר "תוכנית עסקית" עם חברות הזנק או הקמת עסק חדש. זה נפוץ במיוחד בארצות הברית אך גם בארצנו הקטנטונת לא חפים משגיאה זו. בגלל מיתוס זה וסיבות נוספות, הרבה עסקים מפספסים הזדמנויות לגדול, לצמוח ולהתפתח. עסוקים מרבית הזמן בכיבוי שרפות ומחמיצים את ההזדמנות לנהל את עצמם יותר טוב.

 

התוכנית העסקית מאפשרת לכם להיכנס לשלב היישום בדרך מאורגנת וברורה. התובנות ההמלצות והמסקנות אשר הושגו, פותחו והתגבשו בשלבים הקודמים-(יעוץ ופיתוח עסקי ואירגוני), ומתחברים לכדי פעולות ממשיות להשגת המטרות והיעדים שהוצבו. התוכנית העסקית היא בעצם מקבצי-פעולות, נהלים, סדנאות ותהליכים אשר מוכוונים אל שלב  היישום ומאפשרים רכישת כלים אמיתיים שאינם עומדים לרשות העסק או הארגון שלכם כיום. התוכנית העסקית מרגע שהיא כתובה ומורכבת, מהווה תשתית בטוחה ויציבה לביסוס ויסוד השגת היעדים הנדרשים.

התוכנית העסקית תכיל את כל הפתרונות הרלוונטיים על מנת להשיג את היעדים והמטרות אשר הוגדרו בתחילת התהליך. בתהליך האבחון והלמידה אנו מזהים את הפערים ואת הגורמים להם, התוכנית העסקית תספק את הפתרונות אשר יתנו מענה לסגירת הפערים ויהוו מקפצה להתקדמות והשגת היעדים. מטרתה של כל תוכנית עסקית בסופו של תהליך לאפשר לכם  השגת תוצאות רצויות באופן יעיל, מהיר ואפקטיבי.

התוכנית העסקית יכולה להיות רחבת היקף ולהכיל מגוון רחב של פתרונות, אך לפעמים, לאור תוצאות האבחון והפיתוח תכיל פתרון אחד או שניים אשר חוצים כל היחידות/מחלקות הנדרשות.

לנו ב 100Men יש את הידע והניסיון להחליט ולבחור בפתרונות ובכלים הטובים והמתאימים ביותר  עבורכם אשר יקדמו אתכם לעבר המטרה.

מבנה תוכנית עסקית לדוגמא, המכילה את הנושאים הבאים:

♦  יצירת תהליכי עבודה חדשים / חידוד תהליכים קיימים.
♦  פיתוח מערכי הדרכה מקצועיים (תוכנה חדשה / תהליכי עבודה חדשים וכו').
♦  פיתוח סדנאות להקניית כלים ומיומנויות התנהגותיות למחלקות הרלוונטיות.
♦  בניית תוכניות אימון וליווי למנהלים ולעובדים.
♦  בניית תהליכי הטמעה ובקרה יציבים לשימור התוצאות.
 
ארגז הכלים הייחודי שלנו מכיל בתוכו מגוון עצום של פתרונות יצירתיים, כל אלה עומדים לרשותך כמעטפת פתרון כוללת.
 

כאשר יש לכם תוכנית עסקית טובה – רוב העבודה נעשתה.
עכשיו נותר רק להיצמד אליה כדי להשיג את היעדים והמטרות!
 
Bookmark the permalink.

Comments are closed